Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše

Colafit

COLAFIT se vyrábí od roku 1995
Oblíbená, zkušenostmi uživatelů prověřená forma lyofilizovaného kolagenu v malých bílých měkkých kostičkách, které obsahují pouze kolagen čistoty 99,9% (bez pomocných látek, barviv,…) a snadno se užívají.

Díky netradiční, a zároveň šetrné metodě zpracování je z kolagenu odstraněna voda, proto mohou být kostičky malé, měkké a lehké. 1 kostička (8mg) lyofilizovaného kolagenu odpovídá 800mg kolagenového gelu.

  • Čistý krystalický kolagen typu I
  • Malé snadno polykatelné kostičky
  • Stačí užívat 1 denně

V různých velikostech balení na 1 – 4 měsíce užívání dle Vaší preference

Krystalický kolagen čistoty 99,99 %

Všechny přípravky řady Colafit obsahují unikátní účinnou látku – krystalický kolagen typu I. Patentovou úpravou dojde k odstranění telopeptidů a vznikne tak čistá forma kolagenu čistoty 99,99 %, pod názvem atelokolagen.

Kolagen typu I?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří základní stavební kámen pojivových tkání. Tvoří 25-30% všech bílkovin v těle savců, ve formě kolagenních vláken.

Nejrozšířenějším kolagenem v organismu je kolagen typu I. V lidském těle je ho až 90 % a hraje nesmírně důležitou roli ve správném fungování celého pohybového ústrojí.  Je to tzv. nosný, strukturální kolagen. Tvoří základ kostí, šlach, fascií žeberních chrupavek, škáry nebo pouzder orgánů.  Molekuly kolagenu typu I se řetězí a tvoří silná vlákna a svazky, které mohou být viděn pouhým okem.

Kloubní chrupavka 

Kloubní chrupavka je pojivová tkáň, která je až ze 40 % tvořena kolagenem. Základní kolagenové řetězce, které můžeme přirovnat ke šňůře korálů, se seskupují do trojšroubovice prokolagenu a z té se pak složitými procesy stávají kolagenní fibrily a kolagenní vlákna. Soustava kolagenních vláken  tvoří nosnou kostru celé chrupavky.  O tom, jestli je chrupavka dostatečně pevná, rozhoduje kvalita kolagenních vláken.

Vzhledem k tomu, že kolagen je v Colafitu zastoupen v podobě neporušené trojšroubovice atelokolagenu, lidské tělo na tento kolagen reaguje přátelsky a umí s ním pracovat. 

Fakta o působení kolagenu v těle

Mechanismus působení krystalického kolagenu typu I v organismu je odlišný od vstřebávání jiných látek. Klouby nejsou cévně zásobené a vyživují se ze synoviální tekutiny, ve které se kloub pohybuje. Účinky kolagenu typu I se vysvětlují mechanismem orální tolerance: po orálním užití malého množství kolagenu dochází k indukci regulačních T-lymfocytů imunitního systému, které produkují protizánětlivé cytokiny.

Výroba

Výroba krystalického kolagenu je patentově chráněna. Lyofilizace je nejšetrnější známý způsob konzervace, při zachování všech účinných látek – kolagen se hluboce zmrazí a ve vakuu dochází k postupnému vysušení – lyofilizaci. Výroba Colafitu probíhá výhradně v České republice 

Colafit s vitamínem C

přispívá k normální tvorbě kolagenu pro:

  • normální funkci chrupavek
  • normální funkci kostí
  • normální funkci zubů, dásní a kůže

Výrobek obsahuje čistý krystalický kolagen 60 kostiček a v oddělené lahvičce je vitamín C 60 tablet. Můžeme užívat současně nebo každé zvlášť. 

60 kostiček + 60 tablet vit. C – dávka na 2 měsíce

Colafit krém Akut PRO

Masážní prostředek s komplexním účinkem při jehož použití dojde k prokrvení pokožky. Masážní krém Colafit Akut Pro je určen k aplikaci na pokožku v místech svalů. Složení s kyselinou hylauronovou, mentolem, kafrem, kolagenem apod. je obohaceno o účinný kostivalový extrakt, olej brutnáku lékařského a eukalyptovou silici. Jeho použití je vhodné před zatížením nebo po něm, např. při sportovním výkonu. Je výborným doplňkem při užívání doplňku stravy jako je Colafit.

 

Použití: Pokožku v místech svalů několikrát denně masírujte Colafit krémem Akut po dobu 3-5 minut.

Colafit sada